Studenckie Koło Naukowe Archiwistów

Wigilia Archiwalna

2019-12-18

17 grudnia 2019 r. (wtorek) o godz. 18:30 rozpoczęła się Wigilia Archiwalna w sali C 0.37 w Collegium Humanisticum, którą organizowali, a także uczestniczyli, członkowie Koła Naukowego i kadra Katedry Archiwistyki i Zarządzania Dokumentacją (prof. Wanda Krystyna Roman, prof. Marlena Jabłońska, dr Katarzyna Pepłowska, dr Magdalena Wiśniewska Drewnika, dr Hadrian Ciechanowski, mgr Jagoda Jankowska, mgr Bartłomiej Konopa) oraz Katedry Historii Nowożytnej i Krajów Niemieckich (prof. Wiesław Nowosad).
Stół wigilijny uginał się od jedzenia przyrządzonego przez uczestników spotkania: bigos, barszcz, śledzie i liczne wypieki (na frontowej fot. babeczki upieczone przez Prezes Koła Weronikę Budrewicz). Nie zabrakło również opłatka, sianka pod obrusem, symbolicznej choinki, nastrojowej muzyki (jazzowych wersji kolęd) i wzajemnej życzliwości.
Dzięki zdjęciom zrobionych w głównej mierze przez mgr Jagodę Jankowską w przyszłości łatwiej nam będzie wspominać każdy szczegół tego kilkugodzinnego spotkania.

Korzystając z okazji...

Członkowie Studenckiego Koła Naukowego Archiwistów życzą wszystkim archiwistom i niearchiwistom przed wszystkim zdrowia, siły na każdy dzień i pogody ducha. Niech Jezus na nowo narodzi się w każdym z serc!

 

Agnieszka Kościuk
Studenckie Koło Naukowe Archiwistów